Teatr

Nasz repertuar

Repertuar teatrzyku "Biała Owca" wciąż się rozszerza. Niektóre sztuki schodzą z afisza tylko po to by dać miejsce dla nowych eksperymentów. Przedstawienia jakie czynimy:

1. "Jak rycerz Świnka żonę sobie znalazł" - krótka legenda o dwóch rodach szlacheckich na Dolnym Śląsku ich zwadach i miłościach. Rzecz dzieje się na przełomie XVI i XVII wieku.

2. "Irenka dziewczynka" - bajka dla dzieci (choć nie tylko) z wątkiem romantycznym, ciekawymi dialogami i szczęśliwym zakończeniem. Bajka ma swe źródło w bajce hiszpańskiej.

3. "Przypadki Pana Twardowskiego" - dłuższa opowieść o jego życiu, figlach, śmierci i podróży na księżyc, ukazane poprzez zastosowanie dużej ilości barwnych postaci i eksponatów.

4. "Diabeł Boruta" - dwie krótkie historie z udziałem łęczyckiego diabła Boruty.

5. "Ostatnia pieśń Pulcinelli" - czyli absurdalno-matrymonialny związek, który połączył Don Nicolę Paschesecche i Tolle Catrullo, córkę Zezy i Pulcinelli.

6. "Kopciuszek" - bajka dla dzieci zrealizowana według oryginalnego tekstu Jana Brzechwy choć po kilku przeróbkach i poprawkach.

7. "Niemożliwy dramat średnioweczny" - absurdalna bajka dla dorosłych o wesołym spojrzeniu na średniowiecze.

8. "Gniew" - czyli dramatyczna opowieść o tym skąd miasto Gniew nazwę swoją wzieło. Podanie głównie dla dzieci.

9. "Kuszenie św. Antoniego" - historia dramatyczna, acz z nutką czrnego humoru o żywocie świętego i jego zwierzątku.

10. "Żywoty kurtyzan" - kolorowe i pikantne opowieści kurtyzany Nanny przeznaczone zdecydowanie dla dojrzałej publiczności.