Novi

Tydzień po Tykocinie wróciliśmy z Bourtange,
Dwa tygodnie później powróciła szczęśliwie delegacja z Tatai Patara.

   

Wszystkim zainteresowanym tym, jak było w Holandii zapraszam do zapoznania się z obszerną i szczegółową relacją z imprezy.
Pełna galeria zdjęć z Bourtange znajduje się tutaj.

Wycieczka na Węgry opisana jest tu, zdjęcia leżą tutaj.

Narwiańskie Stowarzyszenie Krajoznawcze, Podlaska Brygada Rekonstrukcji, Centrum Kultury w Tykocinie oraz Zamek Tykocin zorganizowali kolejne „Zdobycie Tykocina - rekonstrukcję bitwy o Tykocin z 1657 roku”. Tegoroczna edycja imprezy upamiętniającej świetne zwycięstwo wojsk Rzeczypospolitej nad siłami szwedzkimi i radziwiłłowskimi odbyła się na terenie tykocińskiej twierdzy w weekend 30 kwietnia - 1 maja.

Tutaj możecie zapoznać się z naszą relacją.
Nieco fotek z soboty wrzuciliśmy do galerii.

Dzięki mackom Armanda i Sawy oraz determinacji Tomka Rejfa z CBR udało sie przeprowadzić pierwszą edycję warszatów musztry oddziałów zachodniego autoramentu.

Moja relacja ze spotkania znajduje się w naszym dziale Imprezy.
Inne relacje: na MMWrocław, w CoSieStało oraz na blogu Prawie Że Góry.

Wstrząsające zdjęcia z rozróby w Tajnej Zimowej Kwaterze Herr Flicka!

Witam na nowej stronie Kompanii. Z powodu fizycznej awarii dysku, jestem zmuszony odtworzyć sporo rzeczy z niekompletnych kopii - zdecydowałem się na radykalne kroki i zmianę bebechów na nowsze i bezpieczniejsze.

Zaczynaliśmy jako jedna z drużyn Bractwa Rycerskiego Zamku Bolków, obecnie radzimy sobie sami. Nie jesteśmy związani nijakim kontraktem czy cyrografem -- spotykamy się by obyczajnie czas wolny spędzić a zmartwienia dnia powszedniego zostawić za sobą. Z racji braku pancerzy oraz preferowania lekkiej i szybkiej broni walczymy raczej pokazowo (walki układane bądź przeplatane układanymi elementami prezentują się po prostu efektowniej), ale są wśród nas i zwolennicy walki w ochraniaczach (raczej współczesnych). Prócz walk większość z nas pod przewodem panien z zajmuje się pląsaniem, a część szyje z łuków i huka z samopałów.

<< [3 / 3 ]